Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
İNTERNET 62.482 0

Snap kendi oyun platformunu kuruyor

Büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdüren Snapchat’e çok yakında bir oyun platformu eklenecek. Bu amaçla son bir yıldır çalışmalarını sürdüren Snap, platformu bu sonbahar aylarında kullanıcılarla buluşturacak

Son birkaç aydır Snapchat’e oyun benzeri öğeler ekleyerek denemeler yapan Snap, bu konuda daha büyük bir yatırıma hazırlanıyor. The Information’ın haberine göre şirket, Snapchat’in içinde yer alacak bir oyun platformunu çıkarmayı planlıyor.

Yeni oyun platformu için son bir yıldır çalışmalarına devam eden Snap, bu amaç doğrultusunda mobil oyunlar geliştiren bir şirket olan PlayCanvas’ı geçtiğimiz ay satın aldı. Sonbahar mevsiminde çıkacağı düşünülen platformda, geliştiricilerin kendi yaptığı oyunlara verilecek. Oyunlar kullanıcılar tarafından Snapchat vasıtasıyla indirilebilecek.

Tabii ki oyunlar konusunda yatırım yapan tek sosyal medya şirketi Snap değil. Facebook da geçtiğimiz ay yaptığı açıklamalarda geliştiricilere güzel haberler vermiş, Messenger ve haber akışı üzerinde oynanabilecek ‘Instant Games’i duyurmuştu.


Kaynak: http://www.haberturk.com/128-tb-boyutuna-sahip-sd-kartlar-geliyot-2036014-ekonomi


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status