Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
TEKNOLOJİ 7.749 0

Samsung’un Geliri yavaşlıyor

Cenup kore’nin en efsunk şirketi ivme kaybediyor: zayıf akıllı telefon satışları samsung’un kazançlarını artırıyor.

Akıllı telefon pazarındaki düşüşler Samsung’u ilkbaharda şok etti. Salı günü açıkladığı üzere, faaliyet karı sadece yüzde 5,7 oranında artarak 13,2 milyar frank (14,9 trilyon won) oldu. Mobil işte, sonuç aslında bir önceki yıla göre iyi bir üçüncü tarafından düştü.

Yılın ikinci yarısında, Apple’ın tedarikçisi ve rakibi, yeni modellerin pazara girmesiyle birlikte daha sert bir rekabet öngördü.

Öte yandan, işlerin karı yüzde 45 yükselen çip işinde daha iyiydi. Samsung, kripto para birimlerindeki güçlü büyümeden ve bellek yongaları için talepte bulunan İnternet’teki veri depolamadan yararlanıyor.

Bellek yongası işi, Samsung karına en fazla katkıda bulunuyor. Satışlar nisandan haziran ayına kadar% 4 düşüşle 51,9 milyar CHF’ye geriledi.

Diğer büyük elektronik şirketleri gibi Samsung da ABD-Çin ticaret anlaşmazlığının etkisiyle mücadele ediyor. Buna ek olarak, bazı hafıza çipleri için fiyatların düşmesi ve akıllı telefon pazarındaki artan rekabetin Çin’den daha ucuz cihazlar tarafından yapıldığı görülüyor.

Kaynak: handelszeitung

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status