Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
MOBİL 46.929 0

Samsung, Google mesajlaşma işbirliğini uzatıyor

Samsung ve Google, grup sohbetleri, video görüşmeleri ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videoların platformlar üzerinden paylaşılması gibi özellikleri etkinleştirmek için ilgili mesajlaşma sistemlerini bağlamak için birlikte çalıştıklarını duyurdu.

Yapılan açıklamada şirketler işbirliğinin Android Mesajları ve Samsung Mesajlarının bulut ve iş mesajlaşma platformları dahil her bir RCS teknolojisi ile sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlayacağını söyledi.

Şirketler Samsung cihazları seçmek için RCS’yi tanıttı ve bu genişletilmiş ortaklığın bir parçası olarak Samsung, Galaxy S8 ve S8 Plus ile birlikte mevcut cep telefonlarına RCS özelliklerini getirecek. Akıllı telefon devi, Galaxy akıllı telefonlarının da RCS mesajlarını yerel olarak destekleyeceğini ve RCS’nin yakında piyasaya sürülecek olan veya yakında piyasaya sürülecek olan operatörler için geliştirilenlerle başlayacağını söyledi.

Samsung’un Mobile Communications Business’taki ürün ve hizmet inovasyon ekibinin başkanı Patrick Chomet, “Google ile olan ortaklığımızı ilerleterek, müşterilerimize mesajlaşma yoluyla arkadaşlarıyla ve aileleriyle sorunsuz bir şekilde sohbet etmelerini sağlamak için müşterilerimize daha kapsamlı bir mesajlaşma deneyimi getireceğiz. platformlar. Bu işbirliği, endüstrinin gelişmiş mesajlaşma ve küresel RCS kapsamına yönelik ivmesini daha da artıracak ”dedi.

Google’da iletişim ürünleri ve fotoğraflar için VP olan Anil Sabharwal şunları söyledi: “Samsung, bu girişime önemli bir katkıda bulundu ve ortaklığımız, Android, kullanıcılar, markalar ve Android için büyük ölçüde geliştirilmiş mesajlaşma deneyimini paylaştık. ekosistem.”

Geliştiricilerin ve markaların, GSMA Universal Profile 2.0 temelli RCS Business Messaging deneyimlerini, hem Android Mesajları hem de Samsung Mesajları kullanıcılarına ulaşmak için Google veya Samsung platformlarında mesajlaşma hizmetlerini kullanarak oluşturabileceğini belirtti.

Kaynak:  www.mobileworldlive.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status