Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
İNTERNET 12.450 0

Samsung 3GPP uyumlu 5G modemi tanıttı

Samsung, 5G New Radio (NR) için 3GPP standartlarına tam uyumlu olan ve hem 6GHz hem de mmWave spektrumu ile uyumlu olan sektörün ilk 5G modemi geliştirdiğini iddia etti.

3GPP Release 15 ile uyumlu olan Exynos Modem 5100, 6GHz altı hava dalgalarında 2Gb / sn’lik bir maksimum downlink hızı ve mmWave spektrumunu kullanarak 6Gb / s sunar; Şirketin hızının, önceki modeldeki veri transfer oranlarından sırasıyla 1,7 kat ve 5 kat daha hızlı olduğu belirtiliyor.

10nm işlem kullanılarak üretilmiştir ve tek bir çip halinde tasarlanan eski radyo erişim teknolojilerini destekler. Samsung, modemin uyumlu bir RFIC, Zarf Takip ve güç yönetimi seçenekleri ile yıl sonunda hazır olacağını duyurdu.

Şirket, Exynos Modem 5100’ü çalıştıran 5G baz istasyonu ve prototip son kullanıcı ekipmanı kullanarak kablosuz bir NR veri araması testi gerçekleştirdiğini söyledi.

Samsung’un sistem LSI şirketinin başkanı Inyup Kang, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sektör 5G’ye doğru kaymayı hazırlarken, Samsung mobil uygulamalarda ve diğer gelişmekte olan sektörlerde yenilikçi fikirlerin ve yeni hizmetlerin büyümesini sürdürmeye devam edecek.”

Endüstri grubu 3GPP, Haziran ayında 3GPP’nin Release 15 standardının bağımsız sürümü ile birlikte çalışacak olan Haziran ayında bağımsız 5G NR standartlarını tamamladı .

Samsung, ilk uyumlu 5G modemi üretme iddiasını ortaya koysa da, Şubat ayında rakip Qualcomm , X50 modeminin denemelerinde operatör ve cihaz üreticilerini kaydetmeye başladığını duyurdu , ancak bu ürün bağımsız 5G NR spesifikasyonları tamamlanmadan önce duyuruldu.

Kaynak: www.mobileworldlive.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status