Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
MOBİL 56.971 0

Piyasada en hızlı şarj olan akıllı telefonlar hangileri?

Çoğu akıllı telefon yoğun kullanımda 1 günü dahi çıkarmakta zorlanıyor. Hal böyle olunca yeni bir akıllı telefon almadan önce hangisinin daha hızlı şarj olduğunu bilmek isteyebilirsiniz. PhoneArena, piyasanın en hızlı şarj olan akıllı telefonlarını ortaya çıkardı.

Bu günlerde neredeyse tüm iyi telefonlar hızlı şarjı destekliyor. Bazıları da bu pilleri doldurmak için çılgın hızlara ve amperlere doğru gidiyor. Telefonunuzla birlikte gelen hızlı şarj cihazları saatlerce süren bu işlemi daha hızlı tamamlamanıza yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, her üretici, sistemlerini farklı şekilde adlandırıyor. Samsung’un Adaptif Hızlı Şarj, Apple’ın Hızlı Şarj, OnePlus DashCharge, Huawei’nin SuperCharge, Qualcomm’un Quick Charge, Motorola’nın Turbo Şarj, Oppo’nun VOOC ve benzerleri arasındaki farkları bilmek kafa karıştırıcı. Peki kimin standart kazanır?,

PhoneArena, piyasanın en hızlı şarj olan akıllı telefonlarını ortaya çıkardı. Listenin birincisi Huawei P20 PRO 4000 mAh’lık bataryasını 90 dakikada doldurabiliyor. Beşinci sırada yer alan Samsung Galaxy Note 9’un 4000 mAh’lık pili 109 dakikada tam şarja ulaşabiliyor.

Kaynak: www.milliyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status