Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
WEB HABER 6.033 0

Kiralık konut ilanlarında artış

Kiralık konut ilanlarında yaşanan artış dikkat çekici seviyelere ulaştı.

Kiralık ev tutacaklar için, kiralamada dikkat etmeleri gereken önemli bir nokta hakkında bilgi. Detaylar için resimlere t.klayarak galeriye devam edin..
İstanbul, Ankara ve İzmir’de yaşanan kiralık konut ilanları yaz aylarının gelmesi ve okulların kapanmasıyla birlikte daha da arttı. Mayıs ayının başından bu yana evlerini kiralamak isteyen İstanbul’daki ev sahipleri 70 bine yakın yeni ilan verdiler. Bu rakam Ankara’da 18 bin 500 ve İzmir’de 7 bin 500’e ulaştı. Mevcut evlerini değiştirmek isteyen üniversite öğrencilerinin ev arayanlar arasında önemli bir kesimi oluşturması dikkat çekti.
Kiralık ev arayışları yazın gelmesi ve okulların kapanmasına paralel olarak Türkiye’nin en çok ilana sahip emlak sitesi Hürriyet Emlak, hem okulların kapanması hem de yaz aylarının başlamasıyla birlikte hareketlenen emlak piyasasını inceledi. Yapılan inceleme sonucu kiralık arayanların özellikle mobil cihazlardan arama yaptıkları görüldü.
EV KİRALAYACAK ÖĞRENCİLERE UYARI: Ev kiralayacak öğrencilere de tavsiyelerde bulunan Hürriyet Emlak Genel Müdürü Hakan Çelik: “Öğrenciler mutlaka bütçelerini belirlemeli ve fiyat araştırması yapmalılar. Kiralayacakları konutu tespit ederken aidat, genel gider gibi masrafları da düşünerek ayırabilecekleri kira miktarını gerçekçi bir yaklaşımla belirlemeliler. Tabii ki okullarına yakın bir ev tercih etmeleri avantajlı olacaktır. Aksi takdirde ev kiralayacakları bölgedeki toplu taşıma olanaklarını yakından incelemelerini öneririm. Isınma giderlerini minimumda tutmak için ara katlardan ev kiralamaları öğrenciler için daha rahat olur. Tabii rutubet ve diğer sakıncalı ortam etkilerinin sıkıntı yaratmayacağı bir ev seçiyor olmaları da önemli. Ama haklarını yasal olarak koruyabilmeleri için kontrat yapmadan kesinlikle ev kiralamamaları gerektiğini özellikle vurgulamak isterim…” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status