Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
SOSYAL MEDYA 26.616 0

Instagram videolarına ürün etiketi eklenebilecek

Instagram’da videolu paylaşımlar üzerinden alışveriş yapılabilecek. Instagram akışınızda karşınıza çıkan sponsorlu videolar, bir ürün listesi ile birlikte gelecek.

İnstagram, platforma daha fazla alışveriş özelliği ekledi. Bu satın alma alışkanlıklarınıza bağlı, iyi ya da kötü olabilir. Bu yeni özelliklerden ilki, platformun içinde hediye veya alışveriş listeleri oluşturmak için kullanabileceğiniz Alışveriş koleksiyonu. Öykülerde veya Feed’inizde beğendiğiniz ürünleri gördüğünüzde, etiketine dokunup sağ alt köşede açılan yeni Kaydet simgesine tıklamanız yeterli.

Instagram gibi alışveriş özellikleri de kendi videolarını yayınladı. Markaların tanıtım videolarının altında alışveriş etiketleri görmeye başlaybilirsiniz. Bu etiketlere dokununca ürün listesi gösteriliyor.

Son olarak platform, Mağazalar sekmesini yeniden tasarladı. Instagram, alışveriş etiketi olan bir ürünü koleksiyonunuza eklediğinizde, ürünü alışveriş koleksiyonu olarak ayrı bir kategoriye ekliyor. Bu kategoride yalnızca beğendiğiniz ürünleri görüyorsunuz.

Kaynak:Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status