Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
İNTERNET 9.441 0

Instagram ortak kurucuları açıklama yapmadan istifa etti

CEO Kevin Systrom yaptığı açıklamada, CTO’nun “merakımızı ve yaratıcılığımızı yeniden keşfetmek için” ayrıldığını söyledi.

Instagram’ın ortak kurucuları açıklama yapmadan sosyal medya şirketi ile görevlerinden istifa ediyorlar.

Yönetim kurulu başkanı Kevin Systrom Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Instagram ve baş teknik sorumlusu Mike Krieger’in önümüzdeki birkaç hafta içinde şirketi terk etmeyi ve “merakımızı ve yaratıcılığımızı yeniden keşfetmek için” zaman ayırmayı planladığını söyledi.

Systrom, “Mike ve ben son sekiz yıl boyunca Instagram’da ve Facebook ekibinde altı yıl için minnettarız.” Dedi. “Dünya çapında ofislerimizle 13 kişiden binden fazla kişiye büyümüştük, hepsi bir milyardan fazla bir topluluk tarafından kullanılan ve sevilen ürünler üretirken. Şimdi bir sonraki bölümümüz için hazırız.”

Büyümeyi yavaşlatmak için Facebook tahmini, artan harcamalar stokları aşağı indiriyor
Systrom, “Yeni şeyler inşa etmek, geri adım atmamızı, neyin bize ilham verdiğinin anlaşıldığını ve bunun dünyanın ihtiyaç duyduğu şeyle eşleştirilmesini gerektiriyor.” Dedi. “Gelecek yıllarda, liderlerden bir milyarda iki kullanıcıya geçiş yaparken, Instagram’ın ve Facebook’un geleceği için heyecanlıyız.”

2012 yılında Facebook’a satıldı
2010 yılında kurdukları fotoğraf paylaşım ağından ani çıkışları için açıklama yapılmadı.

Facebook, 2012’de, halka açılmadan hemen önce, 1 milyar dolar gibi – özellikle de kar amacı gütmeyen, az bilinen bir girişim için – düşünülemez bir fiyata satın aldı. Instagram, reklamsız, mobil cihazlarda olan 31 milyon kullanıcının sadık bir izlemesiyle, o zamanlar web dünyasındaki Facebook için hala zor bir grup. O zamandan beri, hizmet 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaştı ve elbette bol miktarda reklam ekledi.

Instagram, YouTube’daki yeni video hizmetlerini tanıtıyor
Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Systrom ve Krieger’i “sıra dışı ürün liderleri” olarak nitelendirdi ve “daha sonra ne kurduklarını görmeyi” beklediğini söyledi.

Instagram ile ilgili meydan okuma, her zaman, Facebook makinesinin bir parçası haline getirme ihtiyacıyla, bağımsızlık konusundaki güçlü arzusunu dengeliyordu
– Debra Aho Williamson, eMarketer ile analist
Ayrılışlar Facebook için bir meydan okuma. Instagram, Facebook’un kendisinden daha canlandırıcı bir yer olarak görülmesi nedeniyle değil, aynı zamanda gençler ve gençler ile popüler olduğu için bir Facebook grubunun parlak bir nokta olduğunu düşünüyor.

EMarketer analisti Debra Aho Williamson, “Instagram ile ilgili meydan okuma, Instagram’ı Facebook makinesinin bir parçası haline getirme ihtiyacıyla her zaman bağımsızlık konusundaki güçlü isteğini dengeliyor” dedi.

Instagram’ın bu kadar iyi yapmasının en önemli nedenlerinden biri, Facebook’un reklamcılık sistemine entegre olmasından kaynaklandığını söyledi.

Instagram, Facebook’un bu gizlilik, yabancı seçimler ve sahte haberlerle ilgili yüksek profilli problemlerinden büyük ölçüde kurtuldu, ancak bunlardan hiçbirine bağışık olmasa da. (Facebook geçtiğimiz günlerde, ismini sitenin yüzlerce sayfasını sildiğini ve aynı zamanda, seçimleri bozmaya yönelik küresel yanlış bilgilendirme kampanyalarıyla bağlantılı olan Instagram’ı da açıkladı.)

ABD mahkemelerinde Blackberry’e karşı Facebook dosyaları patent ihlali şikayeti
Systrom, Instagram reklamlarının ilk günlerinde, uygulamanın estetiği ile uyumlu olduğundan emin olmak için her birini bizzat kontrol ettiğinden, başka bir popüler Facebook-edinilen mobil uygulama olan WhatsApp’ın kurucusu olarak yüksek sesli reklamlar değildi.

WhatsApp CEO’su Jan Koum Nisan ayında istifa etti.

Koum, şirketin karı artırmaya yönelik baskısı, WhatsApp’ın işleyiş şeklindeki köklü değişiklikleri talep etmesi durumunda, yıllar önce Facebook’a karşı bir tavır takınacağını bildirmişti. Facebook, tarihteki en büyük kazanımı açıkladığında yazdığı bir blog yazısında, WhatsApp “şirketimizi, vizyonumuzu ve ürünümüzü her zaman tanımlayacak temel prensiplerden taviz vermek zorunda kaldıysa, anlaşmanın gerçekleşmeyeceğini” yazdı.
Kaynak:www.cbc.ca

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status