Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
İNTERNET 66.439 0

Huawei ve Leica işbirliği

Mobil fotoğrafçılığı sahiplenen HUAWEI, P20 Pro’da da devam ettirdiği Leica işbirliğiyle sınırları zorluyor.

HUAWEI, geliştirdiği öncü teknolojilerin yanı sıra gerçekleştirdiği global düzeydeki işbirlikleriyle de dikkat çekiyor. Mobil fotoğrafçılığı sahiplenen marka, HUAWEI P20 Pro’da da devam ettirdiği Leica işbirliğiyle sınırları zorluyor.

Tüketicilere çok daha profesyonel fotoğraf deneyimi sunmayı hedefleyen Leica işbirliği, dünyanın ilk üçlü Leica kamerasına sahip HUAWEI P20 Pro ile hız kesmeden devam ediyor.

Leica, bir marka olmaktan öte estetiği, sağlamlığı, güvenirliliği, kaliteyi ve sahip olduğu kültürü temsil ediyor. Yüzyıllık süre içinde birçok fotoğrafçıya eşsiz deneyimler yaşatan Leica hakkında yazılmış kitap ve birçok ülkede yer alan Leica Gallery sergisi ile marka, bu zamana kadar en çok adından söz ettiren fotoğraf makinesi markası olmuştur.

Mikroskop Üretiminden Fotoğraf Makinesi Tasarımına
Profesyonel fotoğrafçılar tarafından en çok tercih edilen Leica markasının geçmişi bildiğinizden çok daha eski. Leica markası ilk olarak 1849 yılında mercek ve mikroskop üretimi yapan Leitz-Weltzar şirketi ile ortaya çıktı. 1869 yılında şirketin kurucusunun ölümü nedeniyle oğlu Ernst Leitz şirkete ortak oldu. Tüm bunlar olurken ise Birinci Dünya Savaşı başladı ve savaş nedeniyle mikroskop satışlarının azalması ile şirket mali sıkıntı içine girdi. Bu sırada şirkette çalışan ve fotoğraf çekmeye meraklı Oskar Barnack adlı bir mühendis, sıradışı bir fotoğraf makinesinin prototipini kendi olanakları ile üretmişti. Mali krizin artmasından dolayı Barnack’ın bu fotoğraf makinesi üretimi fikrine destek olundu. Böylece mikroskop üretimi üzerine uzmanlaşmış bir şirket, zamanla tüm profesyonellerin ilk tercihi olacak Leica fotoğraf makinesi markasını ortaya çıkarmış oldu.


KAYNAK:https://www.chip.com.tr/haber/huawei-ve-leica-isbirligi_76809.html


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status