Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
OYUN 19.762 0

Grand Theft Auto hile programı yasaklandı

ABD’li bir adam, bir hakemin, halkın popüler video oyunu Grand Theft Auto’da hile yapmasına izin veren bir program oluşturmasını yasakladı.

Bir ABD yargıcı, Grand Theft Auto video oyunlarının yapımcısı Take-Two Interactive Software’i, bir erkeğin oyuncuların en çok satan oyunu hile yapmasına yardımcı olduğu programları satmasını engellemek için bir ihtiyati tedbir kararı verdi.

Take-Two, David Zipperer’in Menyoo ve Absolute adlı bilgisayar programlarını satmasıyla suçladı. Bu oyun Grand Theft Auto V çok oyunculu hile kullanıcılarını kendi çıkarları için değiştirerek ya da diğer oyuncuları izleyerek oyunlarını değiştirerek kandırdı.

Manhattan’daki ABD Bölge Yargıcı Louis Stanton, Take-Two’ın Zipperer’in Grand Theft Auto V telif haklarını ihlal ettiğini ve programlarının kullanıcıların video oyunlarını satın almasını engellemek suretiyle satışlarına ve itibarlarına telafisi zarara yol açabileceğini gösterdi.

Stanton ayrıca, Take-Two’ı video oyunlarına daha fazla yatırım yapmaya teşvik ederek ve işsiz olduğunu iddia eden Zipperer’in zarar görmemesi nedeniyle “yüksek risk” nedeniyle uygun bir tedbirin kamu yararına olacağını söyledi.

Take-Two, çok oyunculu oyun topluluğuna “aksamaları” önlemek için yasal işlemlere devam edeceğini söyledi.

New York merkezli şirket, şikayete göre, Zipper programlarından dolayı en az $ 500.000 ABD Doları (A689.000 $) kaybetti.

Kaynak: news.com.au

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status