Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
İNCELEME 56.449 0

Google’ın Pixel 3 etkinliğinde duyurduğu tüm yenilikler

Google’ın donanım şefi Rick Osterloh Google’ın New York’ta gerçekleştirdiği yıllık tüketici donanımı etkinliğinde şirketin yeni ürünlerini tanıttı.

Pixel 3 ve 3 XL
Her ikisi de HTC tarafından üretilen Pixel 3 ve 3 XL modeli akıllı telefonlar, geçtiğimiz yıl satışa sunulan önceki modellerle bazı benzerlikler taşıyor. Pixel 3’te 5,5 inçlik daha küçük bir OLED ekran bulunuyor. Pixel 3 XL ise 6,3 inçlik ekrana sahip. Her iki cihazda Qualcomm Snapdragon 845 işlemci bulunuyor. Aynı işlemci Samsung tarafından Galaxy Note 9’da kullanılmıştı. 4 GB RAM’e sahip telefonlar 64 veya 128 GB hafıza seçenekleriyle sunuluyor.

Pixel telefonlarla birlikte tanıtılan yeni kamera uygulaması artık ekrandaki görüntüye göre önerilerde bulunabiliyor. Örneğin kamerayı bir URL adresine doğrulttuğunuzda telefon sizi o siteye yönlendirmeyi öneriyor.

Pixel 3 hafıza kapasitesine göre 799 ya da 899 Dolar’a satılacak. Pixel 3XL’in fiyatı ise 899 ve 999 Dolar olarak belirlendi.

Pixel Slate
Google’ın yeni tanıttığı ürünlerden biri de ikisi bir arada tablet-bilgisayar Pixel Slate oldu. Chrome OS işletim sistemi ile çalışan cihaz, Google’ın Microsoft Surface’a cevabı olarak yorumlanabilir. Cihazın fiyatı işlemci, depolama alanı ve bellek özelliklerine göre 599 Dolar ile 1599 Dolar arasında değişiyor.

Home Hub
Google Home Hub, 7 inç ekranı bulunan ve Google Assistant kullanarak sesli komutlara yanıt verebilen bir cihaz. Kullanıcılar bu cihazı kullanarak evdeki bütün akıllı cihazlarını kontrol edebilecek. Home Hub aynı zamanda takvim ve fotoğraf albümü işlevi de görüyor. Cihazı fiyatı 149 Dolar olarak belirlendi.

Pixel Stand
Kablosuz şarj özelliği bulunan Pixel 3 telefonların şarj edilmesi için geliştirilen 79 Dolar’lık Pixel Stand sayesinde Pixel telefonlar tıpkı Home Hub gibi evdeki akıllı cihazları kontrol etmek için kullanılabiliyor.

Chromecast
Google, televizyona görüntü aktarma cihazı Chromecast’in üçüncü sürümünü yayımladı. Saniyede 60 kare, 1080p çözünürlükte yayın imkanı sunan cihaz önceki modellerden çok farklı görünmüyor. Cihazın kablosuz internet anteni daha hızlı 5GHz performans sunuyor. Chromecast 35 Dolar’a satılıyor.

Yazılım ürünleri
Google’ın Mayıs ayında tanıttığı ve insan konuşmasını taklit ettiği için tartışmalara sebep olan yapay zeka asistanı Duplex Pixel 3 telefonlarda 1 Kasım’dan itibaren kullanılabilecek.

Yine aynı etkinlikte tanıtılan yapay zeka destekli akıllı mesaj yazma özelliği Smart Compose bugüne kadar sadece Gmail’de bilgisayar üzerinden kullanılabiliyordu. Pixel 3 ve 3 XL ile birlikte Smart Compose özelliği Gmail’in mobil uygulamasına da gelecek.

Google Home uygulaması ise tüm akıllı cihazlarınızı tek bir ekrandan kontrol etmenize olanak sağlayacak şekilde geliştirildi. Artık farklı cihazları kontrol etmek için uygulama değiştirmenize gerek kalmayacak.

Live Albums uygulaması sayesinde, telefonunuzda yer alan ve içinde belirli kişilerin bulduğu fotoğrafları seçtiğiniz kişilerle anında paylaşabileceksiniz. Mesela çocuğunuzun tüm fotoğraflarının eşinizle paylaşılmasını sağlayabilirsiniz. Bu seçimi fotoğrafı çekerken de yapmak mümkün. Live Albums Android, iOS ve web üzerinden kullanılabilecek.(Dunyahalleri)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status