Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
İNTERNET 7.005 0

Google, Inbox by Gmail uygulamasını iPhone X için güncelledi

iPhone X kullanıcılarının uzun zamandır beklediği Inbox by Gmail güncellemesi Google tarafından yayınlandı. 144 MB boyutundaki güncelleme ile uygulama, iPhone X ekranına tam uyum sağlıyor

Apple’ın çentik ekranlı telefonu iPhone X’in piyasaya çıkmasının ardından geçen dokuz aydan sonra nihayet Google, Inbox by Gmail uygulamasının cihaza uygun güncellemesini yayınlandı. Farklı bir ekran formatına sahip iPhone X kullanıcıları, uzun zamandır bu güncellemeyi çıkarmadığı için Google’ı eleştiriyordu.

App Store’da yerini alan 144 MB boyutundaki güncelleme, ekranın üstünde ve altında yer alan siyah şeritleri kaldırıyor. Böylece Inbox by Gmail uygulaması, 19.5:9 en boy oranı sağlayarak iPhone X’in ekranına tam olarak oturmuş oluyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında Google, Gmail’i yeniden dizayn etmiş ancak iPhone için gereken güncelleme konusunu biraz ağırdan almıştı. Apple, Temmuz 2018’den sonra gelecek tüm iOS uygulama güncellemelerine iPhone X desteği zorunluluğunu getirdikten sonra Gmail’e de bu yeniliğin gelmesi şart olmuştu.
Kaynak:Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status