Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
MOBİL 75.900 34

Galaxy Note 4’ün patlamasıyla yaralanan çocuğun babası Samsung’a dava açtı

5 yaşındaki kız çocuğu patlayan akıllı telefondan ikinci derece yanıklar aldığı söyleniyor.

Olay Mart 2017’de meydana geldi. Çin’de beş yaşındaki bir kız kolda yaralandı ve mağazaya bağlı bir Samsung Galaxy Note 4 patladığında GizChina’yı bildirdi . Samsung’un tıbbi bakım için 1,560 dolar ödemesi teklif ettiği söyleniyor. Çok az, yaralı kızın babası diyor.

Son zamanlarda mahkemede bir duruşma gerçekleşti. Kız 4. derece kazada ikinci derece yanıklara maruz kaldı. O kalıcı olarak bozulmuş ve bozulmuştu. Bu nedenle çocuğun babası Samsung’dan toplam 249 bin ABD doları talep etti . Tasarı diğer tedaviler ve rehabilitasyon terapileri için düşüklüğü tazminat, ruh sağlığı bakımı, hastanede kalış süresinin maliyet tıbbi nakliye maliyeti, hem de ödemeler oluşmaktadır.

tazminat
162.000 dolar ile gerekli miktarın çok cezalandırıcı tazminat birini oluşturmaktadır. Yaralı kızın ailesi gerçeğini kurulan Samsung güya onun ürünleri onları patlayabilir ama satış devam bilir. Baba , 2016 yılında Çin’de yerel bir mağazada akıllı telefon aldı . Hem cihaz hem de şarj cihazının orijinal Samsung ürünü olduğu söyleniyor.

Samsung düşünmek için zaman istedi. Duruşmanın 21 Ağustos’ta devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: futurezone

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status