Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
TEKNOLOJİ 70.331 0

Facebook, WhatsApp’tan para kazanmaya hazırlanıyor

WhatsApp Çarşamba günü yaptığı duyuruda, mesajlaşma uygulamasının iş odaklı hizmetlerini büyük ölçüde genişletecek.

 

WhatsApp sonunda herkes için grup görüntülü arama şifreli

Geçen yıldan bu yana WhatsApp, şirketlere müşterilere yatılı geçişler, nakliye bilgileri ve müşteri hizmetleri ile ilgili sorulara verilen yanıtlar gibi mesajlar verebilmelerini sağlayan WhatsApp Business’ı test ediyor. Ancak hizmet artık daha büyük şirketler için araçları kullanmaya başlamak için özel bir API ile genişletiliyor.

Bu, daha büyük kuruluşların WhatsApp’tan faydalanmasını kolaylaştırmalıdır. Şirketler artık kişiye özel bildirimler gönderebilecek ve WhatsApp sohbetlerine yönlendiren Haber Kaynağı reklamları yayınlayabilecek.

Ancak, Facebook için önemli olan WhatsApp Business’ın genişletilmesi, WhatsApp’ın en popüler mesajlaşma uygulamasından para kazanma yeteneğini de genişletiyor. Şu anda olduğu gibi, WhatsApp kolayca Facebook’un en büyük kullanılmayan varlığıdır. Mesajlaşma uygulaması günde 1 milyardan fazla aktif kullanıcıya sahiptir, ancak diğer tüm büyük Facebook hizmetlerinden farklı olarak hiçbir reklamı yoktur (şimdilik, her neyse) .

Bu nedenle, WhatsApp başlangıçtaki para kazanma çabalarını kurumsal hizmetlere odaklıyor.

İşletmeler bazı araçları ücretsiz olarak kullanabilseler de, WhatsApp şirketleri belirli türden mesajlar göndermek için ücretlendirir. Bunlar, randevu anımsatıcıları ve müşteriden gelen iletilere geciken yanıtlar gibi özel bildirimleri içerir.

WhatsApp hala sadece nispeten küçük bir grup şirket ile çalışıyor, ancak gelecekte daha büyük organizasyonlar getirmeyi planladığını söylüyor.

Kaynak:mashable

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status