Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
SOSYAL MEDYA 29.657 0

Facebook Aşkı Uğruna 6 Yıl Hapiste Yattı

Facebook üzerinden tanışıp aşık olduğu kadını görmek üzere Hindistan’dan Pakistan’a geçen adam, acı bir sonla karşılaştı. Pakistan’a girdikten sonra polisler tarafından casusluk suçlamasıyla tutuklanan talihsiz aşık, 6 yıl hapis yattıktan sonra salıverildi.

Hamid Nehal Ansari isimli Hindistan vatandaşı bir adam, Facebook’tan fotoğraflarını gördüğü kadına aşık olmuş ve 2012 yılında onu ziyarete gitmek için Pakistan’a doğru yola çıkmıştı. Bunu yasal yollardan yapmak yerine Afganistan’dan Pakistan’a gizlice giriş yapan Ansari, aşık olduğunu kadının evine gidince hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı. Ülkeye yasal olmayan yollardan girdiği anlaşılan Ansari, gittiği evde Pakistan polis birimleri tarafından tutuklandı.

Kadının evine girdikten sonra tutuklanan Hamid Nehal Ansari, casusluk ve sahte belge üretmek suçlarından ötürü hapse atıldı. 6 yıl cezaevinde kaldıktan sonra geçtiğimiz günlerde serbest bırakılan Ansari, AFP’ye “Yabancılarla ilgili duygusal olmayın ve Facebook da dahil olmak üzere, sosyal medyadan tanıştığınız kişilere aşık olmayın” açıklamasını yaptı. “Sınır dışı edilmek hayatımın en güzel anıydı” diyen Ansari, “Artık kendime yeni bir iş kuracağım, evleneceğim ve hayatımı yeniden kurmaya çalışacağım. Sosyal medya benim için bitti” ifadelerini kullandı.

Kaynak:Tamindir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status