Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
İNCELEME 158.874 0

Apple Watch 3 İncelemesi

Apple Watch 3 İlk Bakış

Apple Watch 3 (veya tam adıyla Apple Watch Series 3) görsel olarak bir önceki model olan Apple Watch 2’ye çok benziyor. Apple’ın piyasaya sürdüğü birçok üründe olduğu gibi bu yeni model için de akıllara gelen ilk sorulardan biri önceki modele göre ne farklılıklar olduğu. Apple Watch 3’ün getirdiği yenilikleri aşağıda detaylı inceleyeceğiz ama ilk olarak belirtmeliyiz ki Apple Watch 3 2017 Wareable Giyilebilir Teknoloji Ödüllerinde “En İyi Akıllı Saat” ödülünün sahibi oldu.

Yine de bir akıllı saatten ne beklediğinize göre Apple’ın bu yeni akıllı saati sizin için heyecan uyandıran bir akıllı saat de olabilir hayal kırıklığı da. Apple Watch 3 Tasarım Tasarım konusunda önceki modele kıyasla pek bir değişiklik yok. Küçük farklardan biri yeni modelin öncekine göre 0.25mm daha kalın olması ki açıkçası bu pek fark edilebilir bir fark değil. Apple Watch karşımıza tekrardan 38mm ve 42mm olmak üzere iki farklı boy seçeneğiyle çıkıyor. Yeni modelle beraber farklı dizaynlara sahip kayışlar da gelmiş durumda. Farklı kullanım tarzlarına göre, örneğin spora özel, kayışlar mevcut. Yeni kayış seçeneklerinin olması eskileri kullanmaya devam edemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Eski kayışlar da yeni model ile uyumlu. Apple Watch 3 Özellikleri Apple Watch 3, “Akıllı saatimde mümkün olan her özellik olsun istiyorum.” diyen insanlar için ideal bir saat. Şık tasarımının ve nispeten küçük gövdesinin içinde bir akıllı saatten beklenebilecek hemen hemen her özellik mevcut. Apple Watch Uygulamaları apple watch 3 uygulamalar Belki de Apple Watch’u rakiplerinden ayıran en önemli özellik bu akıllı saate indirebileceğiniz uygulamaların çeşitliliği. Hemen hemen her ihtiyacınız için bir uygulama bulmak mümkün. Bunlardan bazılarını sizin için sıraladık: Shazam Arkadaşlarımı Bul Strava PCalc Harita CNN Anımsatıcılar Mail Just Press Record Carrot Weather Things 3 Bear Lose It! Rules! Yelp Lifesum One Drop AutoSleep Beddit WaterMinder GPS ve Altimetre Apple Watch 3, GPS ve Altimetre özellikleri sayesinde açık havada koşu gibi sporlar yaptığınızda rotanızı ve çıktığınız yüksekliği sizin için kaydediyor. Bu sayede performansınız hakkında daha çok bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Apple Music Apple Music’teki müziğiniz Apple Watch 3 ile senkronize olabiliyor ve bu sayede akıllı saatiniz aracılığı ile istediğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz. Spor Ekipmanı Bağlantısı Apple Watch 3 birçok spor ekipmanı ile eşleşebiliyor.

Bu sayede spor ile ilgili kalori, sürat gibi birçok veriyi kaydedebiliyor ve performansınızı çok daha doğru bir şekilde ölçebiliyorsunuz. Eşleştirilebilen bazı spor ekipmanları şu şekilde: Cybex Life Fitness Matrix Schwinn StairMaster Star Trac TechnoGym Suya Dayanıklılık Apple Watch 3, suya dayanıklı bir saat. Gönül rahatlığıyla bu akıllı saati havuzda veya denizde kullanabilirsiniz. Çeşitli Spor Programları Apple Watch içindeki spor programları sayesinde size doğru bir şekilde spor yaptırıyor. Tek yapmanız gereken talimatları uygulamak. Örneğin Seven-7 minute workout sayesinde hiçbir ekipmana ihtiyaç duymadan sadece ekrandaki talimatları uygulayarak evinizde spor yapabilirsiniz. Egzersiz Halkaları apple watch 3 aktivite Apple Watch 3, önceki modellerden devam ettirdiği egzersiz halkaları sayesinde bizi aktif olmaya teşvik ediyor. Gün içinde kaç adım attığımızı, ne kadar hareket ettiğimizi takip edip, bizi hedeflerimiz doğrultusunda motive ediyor. Tekerlekli Sandalyede Kullanım Apple, engelli insanları da düşünmüş.

Apple Watch 3 ile tekerlekli sandalyedeki birisi de gün içindeki aktivitelerini takip edebiliyor. Tekerlekli sandalyedeki insanlara özel antrenmanlar da mevcut. Nabız Ölçme Apple Watch 3 sürekli bir şekilde nabzımızı ölçüyor ve nabzımızda beklenmeyen bir değişiklik olduğunda bizleri uyarıyor. Nefes Uygulaması Apple Watch 3 bize meditasyon da yaptırabiliyor. İçindeki nefes uygulaması sayesinde bize talimatlar verip çeşitli nefes egzersizleri yapmamızı sağlıyor. iPhone Sağlık Uygulaması iPhone Sağlık Uygulaması sayesinde Apple Watch 3’ün bizden topladığı bütün verileri tek bir yerde görebiliyoruz; performansımız ve sağlığımız hakkında birçok bilgiye ulaşabiliyoruz. Telefon Görüşmeleri ve Mesajlar Apple Watch 3 sayesinde, iPhone’unuzu elinize almadan, telefon görüşmelerinizi yapabilir ve dilediğiniz kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Siri Apple Watch’un yeni modelinde Siri çok daha işlevsel. iPhone ve Siri aracılığıyla yapabildiğiniz hemen hemen her şeyi artık Apple Watch 3 üzerinden de yapabilirsiniz.

LTE Desteği Apple Watch 3’ü önceki modelden ayıran belki de en büyük fark LTE desteği. Bu demek oluyor ki Apple Watch 3, içine takılabilen bir SIM kart ile telefondan bağımsız olarak telefon görüşmesi yapma imkanı sunuyor. Fakat bu özelliği şu anda ülkemizde kullanamıyoruz. Bunun nedeni ise Apple Watch 3’ün elektronik SIM kart kullanıyor olması ve bunun henüz ülkemizde operatörler tarafından desteklenmiyor olması. Pil Ömrü Apple Watch sahiplerinin en büyük şikayetlerinden biri hep pil ömrünün rakip birçok akıllı saate göre daha düşük olmasıdır. Yeni Apple Watch 3 de Apple Watch 2 ile yaklaşık aynı pil ömrüne sahip. Bu durum yeni Apple Watch’ta daha uzun bir pil ömrü bekleyenleri hayal kırıklığına uğratıyor. Performans Apple Watch 3 bir önceki modele göre yeni ve daha hızlı olan S3 işlemciye sahip. Bu sayede Apple Watch 3 önceki modele göre fark edilir şekilde daha hızli çalışıyor.

Bazı testler yeni modelin, bildirimleri eski modele göre 1-2 saniye daha erken gösterdiğini belirtiyor. Aynı zamanda Apple Watch 3 yine yeni olan W2 kablosuz ağ çipi sayesinde daha hızlı Wi-Fi bağlantısı sunuyor. Bu teknik özellikler çoğu kullanıcı için çok önemli olmasa da meraklısı için heyecan verici. Fiyat Apple Watch 3’ün ülkemizdeki başlangıç fiyatı 38mm’lik model için 1.649 TL, 42mm’lik model için ise 1.799 TL. Tabi bu fiyatlara sadece en basit kayış modeli olan Spor Kordon dahil. Saatlerin aksesuar olarak kullanıldıklarını dikkate alırsak, akıllı saatiniz için farklı bir kayış daha almak isteyebilirsiniz. Kayış fiyatları 219 TL’den başlayıp 2.749 TL’ye kadar çıkabiliyor. Değişik kayış modelleri için Apple’ın resmi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sonuç Yukarıda yazdıklarımızı hızlıca geçip sonuca gelenler için yeni Apple Watch 3’ün artılarını ve eksilerini aşağıda özetliyoruz: Apple Watch 3 Artıları Bir önceki modele göre daha hızlı bir Apple Watch Bir önceki modele göre daha kullanışlı Siri Gelişmiş aktivite takibi ve egzersiz özellikleri Rakiplerine göre geniş uygulama seçenekleri Apple Watch 3 Eksileri Pil ömrü rakiplerinin gerisinde Sadece iPhone ile uyumlu bir akıllı saat LTE özelliği ülkemizde kullanılamıyor

Kaynak: dokunmatikrakun.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status