Kapat
Teknolort – Türkiye'nin en büyük güncel teknoloji haber sitesi
İNTERNET 32.456 23

Apple, App Store’un 10. yılını kutluyor!

2008 yılından itibaren hizmet veren ve uygulama geliştiricilerine büyük fırsatlar sunan App Store’un 10. yaşına özel Apple tarafından yeni rakamlar paylaşıldı

Teknoloji devi Apple, 10 Temmuz Salı günü onuncu yaşına ayak basacak App Store’un istatistiklerinden yeni detaylar paylaştı. Geliştiricilere 100 milyardan fazla para kazandıran ve 2008 yılından beri kullanıcılara hizmet veren çevrimiçi mağazada 2 milyon uygulama bulunuyor.

App Store’da en çok indirilen uygulama Facebook iken en çok zaman geçirilenlerin başında Netflix yer alıyor. 28 bin adet abonelik sistemi barındıran uygulamanın bulunduğu App Store’da kullanıcıların abone olma oranı da geçtiğimiz yıla göre %95 arttı. En çok abonesi bulunan uygulamalar ise Netflix ve Çinli rakibi iQIYI.

Apple’ın doktorlar ve tıp araştırmacıları için geliştirdiği ResearchKit ve CareKit uygulamaları, klinik muayenelerde kullanılmaya başlandı. Raporlara göre 500’den fazla doktor ve bilim insanı bu uygulamaları kullanırken, 3 milyon insan denemelere ortak oldu.
Kaynak:Habertürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMCA.com Protection Status